II. CÁPA ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

2017/07/21

2017. július 12. és 15. között Miskolcon a Kemény Dénes Sportuszodában rendezték meg a 10-11 éves lányok és a 11-12 éves fiúk számára kiírt Magyar Bajnokságot.

A 86 egyesületet felvonultató versenyen a 2007-es születésű Bock Luca képviselte a Monori SE szakosztályának színeit. Versenyzőnk előzetesen 100m és 200m mellúszásban teljesítette a kijutáshoz szükséges szintidőt, így ebben a két versenyszámban állhatott rajthoz.

Luca a 2. napon lépett először rajtkőre, amikor is a 100m mellúszás előfutamában próbált meg minél jobb teljesítménnyel bemutatkozni. Ez maradéktalanul sikerült neki, hiszen szép versenyzéssel 1,5 mp-es egyéni csúccsal (1:37,34) ért célba és végzett a középmezőnyben.

A 200m mellúszás versenyszámát már a 3. versenynapon bonyolították le ahol szintén a legjobb egyéni eredményének megjavítása volt a célkitűzés. Egyesületünk sportolója ezt még jobban teljesítette, hiszen helyezését tekintve is előrelépett és 4,5 mp-es egyéni csúccsal (3:23,62) zárta le a szereplését.