U13 felkészülési eredmények, valamint a tavaszi szezon programjai

2018/03/18

U-13 összefoglaló, felkészülési és bajnoki eredmények

Schmidt Ádám edzői összefoglalója: A tavaszi szezonra való felkészülést január 15-én kezdte el a csapat, a programban heti négy edzés és egy edzőmérkőzés vagy torna szerepelt. A felkészülés során az eredmény végig másodlagos volt, célként az lebegett a szemünk előtt, hogy a bajnoki rajtra a játék minden elemében előre tudjunk lépni az őszi idényhez képest.

Felkészülési eredmények:
2018. január 20. - Cegléd - Elekes torna - III. hely
2018. január 28. - Monori SE - Budaörsi SC - a vendég csapat betegség miatt nem tudott megjelenni, egymás közti mérkőzést játszottunk
2018. febuár 3. - Monori SE - Soroksár SC 5:0
2018. febuár 11. - Monori SE - Monori SE U-14 4:0
2018. február 17. - Monori SE - Újpest FC 3:0
2018. febuár 24. - Monori SE  - Gloriett SE - a vendég csapat betegség miatt nem tudott megjelenni, egymás közti mérkőzést játszottunk
2018. március 10. - Monori SE - Újpest FC 6:1 (további 40 perc játék után 7:5)

Bajnoki mérkőzés:
2018.03.17. - Monori SE - Mészöly FS 2:0 (2:0)
Monori SE: Rácz K. - Lakatos J. (Nagy Zs.), Bretka M., Molnár M., Szűcs D. - Ágoston Á. (Békési B.), Urbán P., Szabó Cs. - Kurucz B. (Révész Zs., Horváth D.), Rácz M. (Bálint D.), Tomasek G. (Horváth K.)
Kispad: Petró B.
Gólszerzők: Tomasek G. (2)

Első bajnoki mérkőzésünkön a Mészöly FS csapatát fogadtuk, akik a tabella második helyén álltak. A vendég csapat idén már két mérkőzést is nyert, jó formában várták a mérkőzést, míg nálunk a csapatba kerülésért folytatott konkurenciaharc a legjobbat hozta ki a játékosokból, így igazi rangadóra lehetett számítani. A mérkőzést agilisen kezdtük, és Tomasek Gergő révén az 5. és a 8. percben is sikerült betalálnunk egy-egy szépen kivitelezett kontratámadás végén. A mérkőzést végig kézben tartva, nagyon fegyelmezetten és taktikusan játszottunk, betartva a megbeszélteket. Örömteli, hogy a biztos előny tudatában is sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de hiányérzetünk lehet a rengeteg elpuskázott ziccer miatt - sajnos rendszerint rossz döntést hoztuk a kapussal szemben állva. Ezt, illetve egy 5 perces rossz periódust leszámítva az első félidő végén, igazán elégedettek lehetünk.

Ezzel a győzelemmel csapatunk az MLSZ I. o. Közép-Keleti csoportjának 4. helyén áll, 7 győzelemmel, ill. 3-3 döntetlennel és vereséggel.