Úszás- III. ORSZÁGOS CÁPA BAJNOKSÁG

2018/07/31

III. ORSZÁGOS CÁPA BAJNOKSÁG!
MISKOLC!

A 2018. július 11-14. megrendezésre kerülő országos bajnokság 3 napján is szerepeltek a Monori SE úszói. A Kemény Dénes Sportuszodában lebonyolított versenynapokon 78 egyesület közel 500 indulója között lépett rajtkőre egyesületünk 6 versenyzője, hogy megmérettesse magát a korosztálya legkiválóbb úszóival szemben. A 2007 és 2008-ban született lányok mezőnyében Bock Kamilla, Bock Luca, Gajdos Maja és Szabó Dóra, a 2006 és 2007-es fiúk között pedig Hevesi Tóth Attila és Szilágyi Mátyás képviselte a kék-fehér színeket. A Monori SE növendékei az előzetesen kiharcolt nevezési idők alapján a három nap alatt 12 versenyszámban állhattak rajtkőre. A versenynapok folyamán mindenkiről elmondható, hogy a legjobb tudásának megfelelően állt a versenyhez és próbálta önmagát túlszárnyalva legyőzni az ellenfeleit. Helyezéseket tekintve ez legjobban Bock Lucának sikerült aki 100m mellen a 15. helyezést szerezte meg.

• Szilágyi Mátyás(2006) 0:33,40

Mindkét fiatalúr élete első országos bajnokságán szerepelt, ami annak fényében, hogy Attila kevesebb mint 1, Matyi pedig majd 2 éve úszik versenyszerűen már önmagában szép teljesítmény. Attilának sikerült tovább javítania az egyéni csúcsán, Mátyás ettől most elmaradt.

50m lány gyors:
Bock Luca(2007) 0:33,98

Luca 8 tizedre elmaradva a legjobbjától teljesítette a futamát és hangolódott a fő számára a 100m mellúszásra.

100m lány mell:

• Bock Kamilla(2008) 1:37,02

• Gajdos Maja(2008) 1:37,16

• Szabó Dóra(2008) 1:37,21

Bár külön futamokban indultak lányaink senki nem akart lemaradni a többiektől, így mindannyian 1:37-re teljesítették a távot és végeztek a középmezőnyben.
Majának ez az eredmény 1,5 mp-es Dórának pedig 4 mp-es egyéni csúcsot jelentett. Kamilla már úszott ennél az idejénél 12 századdal jobbat, neki így a javítás elmaradt.

Bock Luca(2007) 1:28,77

Luca kedvenc számában szépen teljesített és 2 mp-es egyéni csúcsot úszva végzett az előkelő 15. helyen, megszerezve a bajnokság legjobb helyezését a Monori SE-nek.

2.NAP:

400m fiú gyors:
Szilágyi Mátyás(2006) 5:16,51

Mátyás alig egy hónappal a verseny előtt az utolsó pillanatban tudta kiharcolni a részvétel jogát ebben a számára oly kedves számban, de még azon az idején is sikerült 1 mp-t faragnia. A jövőre nézve mindenképpen biztató...

100m hát:
Szabó Dóra(2006) 1:29,40

Dóra magabiztos úszást bemutatva tovább javított az eddigi legjobb időeredményén és végzett a középmezőnyben.

3.NAP:

200m mell:

• Bock Kamilla(2008) 3:21,94

• Bock Luca(2007) 3:14,28

A Bock testvérek ebben a számban nagyon egymásra találtak, hiszen mindketten 3 mp-es egyéni csúcsot úszva végeztek a 22. helyen saját korosztályukban.